Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Algieria - Rosja. Historyczny sukces "Lisów Pustyni" [RELACJA]

Marcin Nowak 26.06.2014

Piłkarze Algierii odnieśli historyczny sukces - po raz pierwszy awansowali do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata. Udało im się to kosztem Rosji.

RELACJA NA ŻYWO:

Historyczny sukces Algierii!!! Po raz czwarty ten zespół grał na mundialu, ale po raz pierwszy wystąpi w 1/8 finału mistrzostw świata! Z pierwszego miejsca w grupie H wychodzi natomiast Belgia, która w ostatnim meczu pokonała Koreę Południową 1:0. Algieria zagra w kolejnej fazie z Niemcami, a Belgia z USA.

90+4 min - KONIEC MECZU!

90 min - Rzut rożny dla Rosji. Jedna z ostatnich szans "Sbornej" w tym meczu. Aleksiej Kozłow ładnie strzela głową, ale piłka przelatuje obok słupka. Na dodatek sędzia dopatrzył się faulu na jednym z algierskich piłkarzy

76 min - Rosjanie wciąż w natarciu, ale od czasu do czasu groźnie atakują piłkarze Algierii

68 min - W tym momencie Algieria jest w 1/8 finału MŚ, więc Rosjanie starają się zrobić wszystko by zmienić niekorzystny dla nich wynik

60 min - GOOOOL!!! Znów wyszła bezradność Rosjan przy stałych fragmentach gry Algierii. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Yacine Brahimiego wykorzystuje Islam Slimani. Fatalny błąd popełnił Akinfiejew, który minął się z piłką, źle oceniając jej lot. Prezent wykorzystał Slimani, który wyskoczył najwyżej w polu karnym przy biernej postawie defensywy. Mamy remis 1:1

47 min - Fantastyczna dwójkowa akcja Kokorina z Aleksandrem Samiedowem. Samiedow wpada w pole karne, ale w sytuacji sam-na-sam z bramkarzem klasę pokazał Rais Mbolhi, który do końca wyczekał na strzał Rosjanina i odbił piłkę. Mogło już być prawie po meczu!

46 min - ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

45+1 min - KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI GRY! Tak wyglądał jedyny gol do tej pory:

43 min - Kolejny dobry stały fragment w wykonaniu Algierii. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzela Islam Slimani, ale piłkę pewnie łapie Akinfiejew

35 min - Świetna indywidualna akcja Yacine Brahimiego. Algierczyk mija dwóch obrońców i strzela tuż zza pola karnego, ale na posterunku jest rosyjski golkiper. Chyba trochę zeszło jednak paliwo z podopiecznych Fabio Capello

29 min - Kapitalna okazja na wyrównanie dla Algierii. Rzut rożny zostaje przedłużony głową i do piłki najwyżej wyskakuje Sofiane Feghouli. Posyła futbolówkę mocnym strzałem głową pod poprzeczkę bramki Rosjan, ale kapitalna parada Akinfiejewa ratuje "Sborną"

20 min - Widać, że Rosjanom spadł kamień z serca po zdobytym golu. Oni na tym mundialu nie grali na miarę swojego potencjału. Może wreszcie "Sborna" się odblokowała?

6 min - GOOOOOL!!! Aleksander Kokorin wykorzystuje kapitalne dośrodkowanie ze skrzydła Dmitrija Kombarowa i strzałem głową nie daje szans bramkarzowi Algierii. Rosja prowadzi 1:0 i w tej chwili jest w 1/8 finału MŚ.